SARANGA SHOW 2010

Fotografie z akce

Druhý víkend v září, 11.9. a 12.9.2010 se konala zcela ojedinělá akce- výstava rhodézkých ridgebacků jedné chovné stanice. Pod záštitou SARANGA SHOW proběhla i výstava psů jiných plemen včetně kříženců- VOŘECH SHOW. K setkání jsme si vybrali nádherné místo uprostřed lesů areál Miroslav v Lipové-lázně. Psi byli posuzováni rozhodčí dle pravidel. Po zahájení byla slavnostně vztyčena vlajka chovné stanice a po té již vběhli první jedinci do kruhu. Vzrušení stoupalo se stářím psů. V mezitřídě fen se sešly všechny sestry jednoho vrhu a bylo téměř nemožné vybrat vítězku. Nejzajmavější byla otevřená třda fen, kde bojovaly odchovy 5 vrhů.Největší potlesk patřil veteránům, psovi a feně ve věku 10 let. K posouzení nastoupilo celkem 31 ridgebacků, což je úctyhodný počet. Do klání o nejhezčí hlavu a ridge nastoupilo 17 jedinců a nikdo z diváků ani majitelů nechtěl být v té chvíli na místě rozhodčí, tak vyrovnané odchovy se sešly. Po předání posledních cen a gratulacích nejlepšímu jedinci výstavy se symbolicky bouchlo šampaňské a připilo na zdar dalším ročníkům. Dky mnoha sponzorům vítězové dostali poháry, diplomy, medaile a krásné ceny,dárky si odnesli úplně všichni. Pokusili jsme se i o hromadné foto, podařilo se s většinou pejsků. Díky perfektní organizaci a krásnému počasí se vše vydařilo na výbornou a opravdu všichni byli spokojeni. Páničci i pejsci si užili výstavu, napětí a setkání se starými i novými kamarády.Atmosféra byla prostě dokonalá.

Odpoledne jsme posuzovali na výstavě Vořech show velká plemena ostatních ras. Přihlášení jedinci byli opravdu krásnými přestaviteli svého plemene. Do bojů o vítězství postoupilo 6 psů, z nich trojice rozhodčích vybrala vítěze a určila další místa. Ocenění si odnesli krásné ceny a poháry. Po nich nastoupili malí psi a kříženci. Každý majitel se snažil představit svého psího kamaráda v tom nejlepším světle a ukázat co umí. Všichni ale byli krásní a něčím úžasní a pro svého pána jedineční a tak vybrat toho "Nej" bylo opravdu těžké. Vrcholem dne byl tzv. karneval, kde se představili pánečci a pejsi v maskách. Některé vyvolaly u diváků i poroty záchvaty smíchu, jiné velký obdiv. Ale i mezi nimi jsme museli vybrat vítěze na prvních pět míst. Po ukončení focení jsme se pomalu začali rozcházet a těšili se na další den, kdy byl naplánován sprint a coursing.

V neděli se k nám přidalo hodně dalších psů, kteří se těšili na jejich oblíbený sport. Začali jsme sprintem, což bylo pro dost běžců záludné, protože se snažili střapec nadběhnout a tak ztratili několik cenných vteřin. Za prvních deset míst se udělovaly body a ty se posléze přičetly k výsledkům v coursingu. Běhalo se s chutí a nasazením a každý bod těžce vybojovaný. Trénink bylo hodně napínavý a ještě poslední pes zamíchal pořadím na medailových místech. Pozdě odpoledne skončil dvoudenní nádherný víkend plný zážitků.

Setkali se lidé a psi, kteří se dlouho neviděli a seznámili se majitelé odchovů jedné stanice. Někteří si poprvé zkusili výstavu, jiní poznali nové sporty. Prožívali jsem sprint s greyhoundem a to se nepodaří každý den. Přestože na jednom místě strávilo víkend více jak 60 psů a mnoho lidí, nevznikl žádný problém a všichni si to náramně užili. Moc se těšíme na další ročník.

Děkujeme sponzorům: CHS SARANGA, Penzion ZÁTIŠÍ, EUCANUBA, RS Miroslav, Antonie Ostrá, Hana Sonnenscheinová, Narcisa Lišková, Šuška s.r.o, Hotel FIT Přerov, manželé Bezděkovi Zlín, VZP, Hotýlek U kance, ZKO 193 Jeseník,Městská kulturní zařízení Jeseník, Jesenický týdeník, sdružení cestovnícho ruchu, výcvikové obojky-Aleš Malý.